Moderní akumulační krb
Moderní akumulační krb

Chcete-li topit zdravě, užívat si sálavého tepla a nemáte dostatek prostoru v interiéru, jsou akumulační krby jednou z možných variant vhodných pro vás. U akumulačních krbů je zachován vzhled a design standardního krbu, jsou však použity jiné stavební materiály. Pro stavbu akumulačních krbů jsou použity kamnářské materiály, které jsou schopny pohltit teplo uvnitř obestavby a následně jej prosálat prostřednictví pláště do okolních ploch. Elektromagnetické vlnění se šíří kolmo od sálavých ploch krbu, narazí-li na předmět, je pohlcena a uvolní se tepelná energie. Sálavé teplo tedy nelze vyvětrat.

Akumulační krby jsou lehká topidla, které jsou schopny uvolňovat energii po dobu cca 4-5 hodin. Počítá se s přikládkou cca tří dávek paliva na výše zmíněnou dobu akumulace. Nejsou tedy určeny k permanentnímu topení.

Pokud požadujete velmi rychlý náběh topidla, lze akumulační krb opatřit žaluziemi. Zprvu využíváme konvekce (teplovzdušného systému), dokud není místnost vytopena dle vašich požadavků. Následně žaluzie uzavřeme a přecházíme do akumulace. Tyto krby označujeme jako hybridní nebo kombinované.

[clear]

Možná designová řešení akumulačních krbů