Teplovodní krbová vložka se zadním přikládáním
Teplovodní krbová vložka se zadním přikládáním

Teplovodní krby, potažmo krbové vložky získávají v posledních letech na oblibě. Lze s nimi pohodlně vytápět členité objekty za použití jednoho topidla. Moderní výrobci a jejich technologie zaručují až 80% účinnost teplovodní krbové vložky. Horké spaliny odchází z topeniště skrz integrovaný teplovodní výměník, který je zabudován nad ohništěm. Ohřátá voda z výměníku je pomocí čerpadla odváděna do topného systému. Sofistikované řešení přívodu předehřátého vzduchu pro hoření umožňuje vyšší účinnost spotřebiče a efektivnější provoz. Správně nadimenzované oplachy skla  zaručují jeho čistotu během procesu hoření.

Nedílnou součástí teplovodního krbu jsou akumulační nádrže, jenž zajišťují bezploblémovou regulaci celého topného systému. Pomocí akumulační nádrže můžete ohřívat nejen topnou vodu, ale i užitkovou. Navíc lze do akuulačních nádrží připojit další zdroje, jako například tepelné čerpadlo, solární kolektory, kotel na plynná nebo tuhá paliva, atd.

Design obestaveb teplovních krbů je zcela na vás. Může vycházet z koncepce moderních krbů nebo z krbů klasických s použitím kachlů.

 

Možná designová řešení teplovodního krbu