Kachlová kamna Fireplace
Kachlová kamna Fireplace

Krbová kamna nezaberou moc místa, přičemž jsou krásným doplňkem moderních domácností, chat a chalup. Krbová kamna jsou vyráběna buď v teplovzdušná nebo teplovodní, přičemž moderně řešená kamna mají zajištěn externí přívod vzduchu. Nedochází tak k úbytku vzduchu v inetriéru a nepříjemnému podtlaku. Což se týká především pasivních a nízkoenergetických domů. Vnější plášť kamen může být obložen keramickým obkladem, kamenem, keramikou, pískovcem, litiny nebo z ocelového plechu. Ten je opatřen žáruvzdornou barvou, která vydrží vyšší teploty na plášti. Regulovatelný tepelný výkon kamen se pohybuje od 4 kW a výše. Maximální výkon je u krbových kamen okolo 17 kW. Kvalitní krbová kamna mají vysokou účinnost okolo 80%, díky tomu dochází k úspoře paliva.

Krbová kamna s teplovodním výměníkem lze připojit napřímo k otopné soustavě nebo k akumulační nádrži. Možné je připojení ke stávajícímu otopnému systému s elektrickým, plynovým nebo kotlem na tuhá paliva. Krbová kamna s teplovodním výměníkem mají nižší výkon do vody. Jsou proto vhodná pro vytápění energeticky méně náročného domu či chaty. Výměník je schopen předat do vody z celkového výkonu kamen 50 – 70% energie. Je žádoucí, aby byla kamna vybavena dochlazovací smyčku, která zajišťuje vychlazení výměníku v případě poruchy. Tedy při výpadku elektrické energie. Při teplotě 95°C vpustí termostatický ventil studenou vodu do smyčky a vychladí výměník. Bez této bezpečnostní pojistky múže dojít k výbuchu a následním škodám na majetku, či životě. Díky kvalitní konstrukci dosahují krbová teplovodní kamna vysoké účinnosti i kolem 80% a nízkých emisních hodnot. Některé typy krbových kamen mají vyjímatelný teplovodní výměník, což zaručuje využívat kamna i bez napojení na otopnou soustavu.

Můžete u nás zakoupit krbová kamna značek Romotop, Storch, Fireplace, Jotul, ale i jiné značky. K dispozici jsou i žáruvzdorná podkladová skla pod krbová kamna.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii krbových kamen.