Podkladová skla pod krbová kamna
Podkladová skla pod krbová kamna

Krby a krbová kamna nainstalovaná na podlahu z hořlavého materiálu je nutné dle normy ČSN 06 1008 opatřit nehořlavou ochrannou podložkou přesahující jeho půdorys.

Norma praví nejméně 300 mm před přikládacími a popelníkovými dvířky a 100 mm po zbylých stranách. Nehořlavá podložka znemožní vznícení podlahy z hořlavých materiálů a zabrání také žhavým uhlíkům vypadlým z topeniště zapálit okolní předměty. U krbů jsou zásady ještě přísnější než u krbových kamen. Zde norma požaduje dodržení nejméně 800 mm v otevřeném směru a 400 mm na rovnoběžných stranách s touto stranou.

Velmi častým materiálem, sloužícím jako ochranná podložka jsou dlaždice či kámen. Do moderních, designově řešených domácností se však tyto materiály příliš nehodí. Ideálním řešením jsou žáruvzdorná podkladová bezpečnostní tvrzená skla pod krbová kamna. Jsou vyrobena z tvrzeného kaleného skla o tloušťce 6 nebo 8 mm a nosností až 250 kg. Broušená fazeta na nášlapných hranách zamezuje možnosti zakopnutí. Jsme schopni vám dodat podkladové sklo na zakázku dle vašeho nákresu, pokud si nevyberete ze standartních rozměrů a tvarů.

Zde naleznete ceník podkladových skel pro rok 2018-2019.

Cena dopravy dle ceníku dopravce. Většinou se cena dopravy pohybuje kolem 500,- Kč. Po dohodě možný i osobní odběr.

atypicka-skla