Plně akumulační rohový krb Hoxter ECKA 50/35/45 nikou na dříví. Šamotová obezdívka o síle 40 mm zajišťuje nižší povrchovou teplotu a delší dobu akumulace po dobu akumulace 6 – 8 hodin. Krb má jednoduché, moderní linie. Díky akumulační obezdívce je vhodný pro nízkoenergetické domy.

Krbová vložka: Hoxter ECKA 50/35/45 s bočním otvíráním
Výkon topeniště: 5-12 kW
Vytápěcí prostor: dle tepelných ztrát
Povrchová úprava obestavby: jemný kamnářský štuk
Dávka paliva: 1,9 kg/h
Odkouření: 150mm.

Plně akumulační krb s prstenci a nikou na dříví. Dominantou krbu je velké prosklení krbové vložky HOXTER, typ HAKA 78/57. Vložka je osazena akumulačními prstenci (tahovým systémem). Šamotová obezdívka v kombinaci s tahovým systémem zaručuje dlouhou dobu akumulace 10-12 hodin. Krb je velmi členitý a tvoří jej několik říms a nika, ve které je osazen plechový box. Pro povrchovou úpravu boxu byl použit komaxit, který zajišťuje bezproblémovou údržbu boxu. Proces spalování řídí automatická regulace hoření Timpex 220. Princip automatická regulace hoření spočívá v regulaci optimálního množství vzduchu do topeniště pomocí klapky EPV (externí přívod vzduchu) s cílem dosažení maximální účinnosti spalovacího procesu a nízkých emisních hodnot. Pro optimální nastavení topeniště slouží 250 přednastavených programů. Regulace hoření probíhá ve 20-ti změnách pohybu klapky, resp. v úpravě množství vzduchu do topeniště v celém průběhu hoření.

Krbová vložka: Hoxter HAKA 78/57 s akumulačními prstenci
Výkon topeniště: 22 kW
Vytápěcí prostor: dle tepelných ztrát
Povrchová úprava obestavby: jemný kamnářský štuk, dřevěné a kamenné římsy
Dávka paliva: 5,5 kg/h
Odkouření: 200mm.

 

 

Rohový hybridní akumulační krb s velkoplošnou keramikou a nikou na dříví. Srdcem krbu je krbová vložka od firmy  HOXTER, typ ECKA 50/35/45h. Uzavíratelné mřížky umožňují jak teplovzdušný provoz, který zaručuje rychlý náběh tepla, tak i provoz akumulační. Šamotová obezdívka v kombinaci s velkoplošnou keramikou zaručuje dlouhou dobu akumulace 8 hodin. Proto je tento typ stavby ideální pro nízkoenergetické domy s nízkou tepelnou ztrátou. Na krb navazuje nika, která je rozdělena na dvě části. Spodní část je vyhrazena pro drobné příslušenství a ukrývá  nádechovou mřížku. Horní část je určena pro palivové dříví.

Krbová vložka: Hoxter ECKA 50/35/45h s horním zdvihem
Výkon topeniště: 5 – 12 kW
Vytápěcí prostor: dle tepelných ztrát
Povrchová úprava obestavby: velkoplošná keramika HEIN, jemný kamnářský štuk
Dávka paliva: 1,9 kg/h
Odkouření: 150mm.

 

 

Rohový hybridní akumulační krb obložený umělým kamenem. Rohové prosklení vložky HOXTER ECKA 50/35/45h těsně navazuje na komínové těleso svojí pravou stranou. Uzavíratelné mřížky umožňují jak teplovzdušný provoz, který zaručuje rychlý náběh tepla, tak i provoz akumulační. Šamotová obezdívka zaručuje dlouhou dobu akumulace 8-10 hodin. Tento typ stavby je tedy ideální pro nízkoenergetické domy s nízkou tepelnou ztrátou. Žaluziové mřížky osazené do zápustné mřížky jsou elegantním prvkem pro hladký přechod mezi strukturovaným kamenem a mřížkou. 

Krbová vložka: Hoxter ECKA 50/35/45h s horním zdvihem
Výkon topeniště: 5 – 12 kW
Vytápěcí prostor: dle tepelných ztrát
Povrchová úprava obestavby: umělý kámen, štípaná břidlice Gabro
Dávka paliva: 1,9 kg/h
Odkouření: 150mm.

 

 

Akumulační krb s kamenou římsou. Akumulační krb je zasazen do původního komínového tělesa, kde nahradil otevřený krb. Šamotová obezdívka zaručuje dlouhou dobu akumulace 8-10 hodin. Ocelová nika je opatřena komaxitovou barvou, zajišťuje bezproblémové uskladnění palivového dříví. Nika je jednoduše čistitelná.

Krbová vložka: Hoxter 37/50 s redukcí na akumulační prstence
Výkon topeniště: 18 kW
Vytápěcí prostor: dle tepelných ztrát
Povrchová úprava obestavby: omítaná, kamená římsa
Dávka paliva: 4,5 kg
Odkouření: 200mm.

 

 

Akumulační krb s velkoplošnou keramikou. Akumulační krb s velkoplošnou keramikou a lavicí tvoří dominantu obývacího pokoje. Šamotová obezdívka zaručuje dlouhou dobu akumulace 8-10 hodin. Tento typ stavby je tedy ideální pro nízkoenergetické domy s nízkou tepelnou ztrátou. Uzavíratelné žaluziové mřížky umožňují dvojí provoz. Při otevřených mřížkách funguje krb na principu teplovzdušného krbu. Při uzavřených mřížkách jako akumulační krb.

Krbová vložka: Hoxter 37/50 s litinovou kopulí
Výkon topeniště: 6 kW
Vytápěcí prostor: dle tepelných ztrát
Povrchová úprava obestavby: omítaná, velkoplošná keramika Hein
Dávka paliva: 1,8 kg
Odkouření: 180mm.

 

 

Rohový omítaný akumulační krb s automatickou regulací hoření Timpex 220. Velké prosklení vložky Hoxter ECKA 90/40/40h s horním zdvihem, poskytuje úžasný pohled do ohně. Šamotová obezdívka zaručuje dlouhou dobu akumulace 8-10 hodin. Tento typ stavby je tedy ideální pro nízkoenergetické domy s nízkou tepelnou ztrátou. Princip automatická regulace hoření spočívá v regulaci optimálního množství vzduchu do topeniště pomocí klapky EPV (externí přívod vzduchu) s cílem dosažení maximální účinnosti spalovacího procesu a nízkých emisních hodnot. Pro optimální nastavení topeniště slouží 250 přednastavených programů. Regulace hoření probíhá ve 20-ti změnách pohybu klapky, resp. v úpravě množství vzduchu do topeniště v celém průběhu hoření.

Krbová vložka: Hoxter ECKA 90/40/40h
Výkon topeniště: 8–16 kW
Vytápěcí prostor: dle tepelných ztrát
Povrchová úprava obestavby: omítaná
Dávka paliva: 3,2 kg/h
Odkouření: 200mm.