Nedílnou součástí krbu, kamen nebo sporáku je i příslušenství. Kvalitní materiály, ze kterých je vyrobeno, zajišťují bezproblémový chod spotřebiče.

 

Kouřovody

Kouřovod ocel 2mm
Kouřovod ocel 2mm

Bezproblémový odvod spalin ze spotřebiče do komínového tělesa zajišťuje kouřovod. Ocelové kouřovody Karl jsou vyrobeny z materiálu o síle 2 mm a opatřeny teplotně odolnou barvu Senotherm. Dlouhodobá teplotní odolnost 650°C (krátkodobá 1000°C). Nerezové žáruvzdorné kouřovody jsou vyrobeny z oceli 1.4828 o síle 1 mm. Dlouhodobá teplotní odolnost 600°C.

Sortiment je velmi pestrý. Lze v něj najít obyčejné roury, kolena bez čistícího otvoru nebo s čistícím otvorem, různé redukce, zděře, růžice, atd. Těsnost spojů je zaručena dokonalým kruhovým tvarem jednotlivých segmentů.  Díky tomu nemůže dojít k netěsnosti spoje a úniku spalin. Perfektní těsnost je zaručena i u revizních otvorů.

 

Mřížky a vzuchotechnika

Ventilační mřížka Heibi
Ventilační mřížka Heibi

Ventilační mřížky německého výrobce Heibi patří mezi evropskou špičku. Mohou se chlubit precizním zpracováním, lehkou ovladatelností, těsností (u mřížek s žaluzií) a stálobarevností. Jsou vyráběny v různých rozměrech a provedení.