Akumulační krb s kamenou římsou. Akumulační krb je zasazen do původního komínového tělesa, kde nahradil otevřený krb. Šamotová obezdívka zaručuje dlouhou dobu akumulace 8-10 hodin. Ocelová nika je opatřena komaxitovou barvou, zajišťuje bezproblémové uskladnění palivového dříví. Nika je jednoduše čistitelná.

Krbová vložka: Hoxter 37/50 s redukcí na akumulační prstence
Výkon topeniště: 18 kW
Vytápěcí prostor: dle tepelných ztrát
Povrhová úprava obestavby: omítaná, kamená římsa
Dávka paliva: 4,5 kg
Odkouření: 200mm.

Akumulační krb s velkoplošnou keramikou. Akumulační krb s velkoplošnou keramikou a lavicí tvoří dominantu obývacího pokoje. Šamotová obezdívka zaručuje dlouhou dobu akumulace 8-10 hodin. Tento typ stavby je tedy ideální pro nízkoenergetické domy s nízkou tepelnou ztrátou. Uzavíratelné žaluziové mřížky umožňují dvojí provoz. Při otevřených mřížkách funguje krb na principu teplovzdušného krbu. Při uzavřených mřížkách jako akumulační krb.

Krbová vložka: Hoxter 37/50 s litinovou kopulí
Výkon topeniště: 6 kW
Vytápěcí prostor: dle tepelných ztrát
Povrhová úprava obestavby: omítaná, velkoplošná keramika Hein
Dávka paliva: 1,8 kg
Odkouření: 180mm.

Rohový omítaný akumulační krb s automatickou regulací hoření Timpex 220. Velké prosklení vložky Hoxter ECKA 90/40/40h s horním zdvihem, poskytuje úžasný pohled do ohně. Šamotová obezdívka zaručuje dlouhou dobu akumulace 8-10 hodin. Tento typ stavby je tedy ideální pro nízkoenergetické domy s nízkou tepelnou ztrátou. Princip automatická regulace hoření spočívá v regulaci optimálního množství vzduchu do topeniště pomocí klapky EPV (externí přívod vzduchu) s cílem dosažení maximální účinnosti spalovacího procesu a nízkých emisních hodnot. Pro optimální nastavení topeniště slouží 250 přednastavených programů. Regulace hoření probíhá ve 20-ti změnách pohybu klapky, resp. v úpravě množství vzduchu do topeniště v celém průběhu hoření.

Krbová vložka: Hoxter ECKA 90/40/40h
Výkon topeniště: 8–16 kW
Vytápěcí prostor: dle tepelných ztrát
Povrhová úprava obestavby: omítaná
Dávka paliva: 3,2 kg/h
Odkouření: 200mm.